10 viga, mida tehakse tee valmistamisel

Kuigi esmapilgul tundub, et tee valmistamine on imelihtne, on see tegelikult omaette kunst! Siin on 10 levinumat viga, mida tasuks vältida!

1. Vale vee keetmistemperatuur.
Teevee temperatuuril on suur roll hea maitse saavutamiseks. Inimesed keedavad tavaliselt teevett 100 kraadini. Tegelikult aga pead Sa harva teevett maksimaalse keemistemperatuurini kuumutama.  Nii kuum vesi sobib vaid  tugevate maitsetega teedele nagu näiteks must tee, Lõuna-Aafrikast pärinev rooibos tee ja mõningad taimesegud. Jälgi alati pakendil soovitatud õiget veetemperatuuri!

2. Teevee liiga pikalt keetmine.
Vesi tohib tõusta ainult hetkeks keema, sest pikalt keenud vesi kaotab oma värskuse ja head omadused. Põhjus on hapnikus, mis keemisel lahustub, kuid mida on vaja tee maitse avastamisel.

3. Liiga pikk tee tõmbeaeg.
Kui tee tõmbeaeg on liiga pikk, siis kannatavad maitseomadused ning tee omandab liiga mõru maitse. Mis põhjustab aga kibeda ja mõru maitse? Tanniinid ehk parkained tekitavad pikemal leotamisel tumeda värvi ja mõru maitse. Seepärast peaks nautimiseks mõeldud tee tõmbama kindlasti lühemat aega.

4. Liiga lühike tee tõmbeaeg.
Liiga lühike tee tõmbeaeg on sama halb kui liiga pikk.  Keegi ei taha ju lahjat teed. Uuri alati enne tee valmistamist, kui pikk peab olema tõmbeaeg. Iga teesort vajab erinevat leotamisaega.

5. Tee joomine söömise ajal.
Paljud inimesed armastavad  hommiku-, lõuna- või õhtusöögiga samaaegselt tassitäit teed nautida, aga pea meeles, et söögi ajal joomine pärsib tegelikult  seedimist. Joo ja naudi teed enne või pärast sööki. 

6. Tühja kõhuga tee joomine.
Tee joomine tühja kõhuga aktiveerib maos maohappe tootmise. Ja kui Sa pole veel midagi söönud, siis võib see kahjustada mao limaskesta ning kõhtu liigselt ärritada. Kui kuulud nende hulka, kes jätab hommikusöögi vahele, aga vajad kuuma jooki, siis vali valge tee. Valge tee on Sinu kõhule õrnem ja ei tekita seedimisprobleeme.

7. Tee joomine enne magamaminekut.
Kindlasti ei saa väita, et kõik teed on enne magamaminekut sobimatud juua, aga soovitame kontrollida kofeiinisisaldust! Suur tass musta teed vahetult enne magamaminekut võib vähendada une kvaliteeti või isegi sind kogu öö  üleval hoida. Vali kofeiinivaba taimesegu enne magamaminekut! 

8. Pestitsiididega tee ostmine. 
Kontrolli ja uuri pakendit enne tee ostmist! Kui teesid on pritsitud pestitsiidega, siis tarbid  kõiki neid kemikaale juhul, kui teesid ei pesta enne pakendamist.  Kemikaalide kontsentratsioon on enamasti küll väike, kuid paljudel testitud toodetel ületab mitme erineva pestitsiidi kontsentratsioon norme. Jooge orgaanilist, pestitsiididevaba teed.

9. Tee ostmine väikestes pakkides.
Tundub veider, aga paljud inimesed ostavad korraga ainult väheses koguses teed. Kindlasti pole see halb, kuid sealjuures kulutatakse ju palju rohkem raha.  Soovitame osta ökonoomsetes suurtes pakendites lahtist teed ja säästa oma raha ja keskkonda.

10. Paberist ja plastist teekottide kasutamine.
Paberist teekotid sisaldavad sageli pestitsiide. Plastist teekotid nagu nailon, termoplastik, PVC või polüpropüleen aga võivad toksiine eritada. Keskkonnast hoolivatele inimestele on kindlasti oluline ka tõsiasi, et plastikust teekott ei pruugi looduses laguneda. Kõige parem ja ohutum variant on valida kvaliteetne lahtine tee.

Järgmine
Kas tee joomine aitab kaalu langetada?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: