Koroonaviirus. Kas tee joomine aitab?

Koroonaviiruse leviku algusest on ringlemas palju nõuandeid, kuidas haigust ennetada või ravida.

Üks näide  puudutab ka tee joomist.  Sotsiaalmeedias jagatud nõuande, et viirust aitab vältida tass teed, kummutas juba koroonaviirusest esimesena hoiatanud Hiina arst Li Wenliang, kes hiljem nakatus kahjuks ka ise ja suri Wuhanis patsiente ravides.  

Tõsi, ta küll dokumenteeris, et ained, mida leiab just teest, võivad vähendada viiruse mõju.  Ja need on metüülksantiinid! Samas puuduvad tõendid, et dr Li Wenliang jõudis uurida metüülksantiinide mõju, sest ta oli silmaarst, mitte ekspert viiruste alal. Samuti puuduvad tõendid, et  Hiina haiglates, kus  raviti Covid-19 patsiente, anti haigetele kolm korda päevas teed.

Küll aga aitavad viirust vältida tervislikud eluviisid, karantiini reeglite järgimine, haigetega kokkupuute vältimine, käte pesemine. Ka osa kaitsemaske aitab viiruse levikut takistada, kuid 100-protsendilist kaitset maskid siiski ei anna.

Karantiin on suurendanud  tee tarbimisharjumuste ja rituaalide  välja kujunemist Eestis. Teadlikumad teesõbrad eelistavad maitsestamata ehedaid tippkvaliteediga teesid, vähemteadlikumad aga joovad maitsestatud teesid.

Teekampaania.ee on spetsialiseerunud Assami ja Darjeelingu teede valikuga just teadlikuma maitse rahuldamisele. Tutvu ja osta maailma ühte kõige hinnatumat ja puhtamat teed /pood


Eelmine
Maailma kuulsaim taim?
Järgmine
Tee joomine on vee joomisest tervislikum

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: