Kust pärineb ühe tuntuima tee, Earl Grey, nimi?

Earl Grey on üks kõige populaarsemaid ja tuntumaid teesid. Earl Grey on bergamotiõliga aromatiseeritud must tee. See hele, hapukas ja värskendav tsitrusviljamaitseline India ja Tseiloni teede segu erineb märgatavalt teistest mustadest teedest.

Briti välisminister Charles Grey, teine krahv Grey (Earl Grey), sattus 1830. aastatel selle vana hiina retsepti peale ühel oma reisidest Idamaadele. Legendi järgi olevat talle retsepti avaldanud üks mandariin, kelle elu krahv olevat päästnud. Grey andis teeretsepti edasi Londoni teekaupmehele Thomas Twiningile, kes tänutäheks andis uuele tootele krahvi nime.  

Kuigi nimetatud tee on kõigi suuremate poodide riiulitel, tuleb teha vahet kvaliteetsel ja madalakvaliteedilisel Earl Greyl. 

Madalakvaliteedilisel Earl Greyl lisatakse sünteetiline tsitrusviljamaitseline bergamotiõli halva kvaliteediga musta tee aromaatsuse puudumise varjamiseks.

Meie Earl Grey Darjeeling kõrge kvaliteediga tee tsitrusvilja maitse on aga saadud ökoloogilise bergamotiõli lisamisel Darjeelingu piirkonnast käsitsi korjatud teelehtedele. Seega nii tee kui ka Bergamoti apelsin on 100% naturaalsed.

Me kutsume seda ka päikeseteeks, sest Earl Grey Darjeeling viib meie mõtted rahulikku kohta, nagu istuks päikeselisel rannal ja rüüpaks teed.

Soovitame kogeda seda eksootilist maitseelamust ning tellida siit

 


Eelmine
Hea tervis on vaid lonksukese tee kaugusel!
Järgmine
Joo rohkem teed ja kaota ümbermõõtu

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: