Maailma kuulsaim taim?

Taimedel on olnud suur roll meie ajaloo kujundamisel.

On taimi, mis on mõjutanud ajalugu rohkem kui teised ning mõnede taimede avastamine ja kasutuselevõtt on  kahjuks mõjunud inimeludele isegi laastavalt – näiteks tekitanud rafineeritud suhkru, uimastite ja alkoholi tarbimisele suunatud tarbijaskonna.

Üks taim aga muutis tervislike naudingute maailma kardinaalselt ning selleks on teetaim - Camellia sinensis, millest pärinevad kõik teesordid, mida maailmas kasvatatakse. Camellia sinensise omadus on võime kohanduda vastava piirkonna looduslike tingimustega, kus teda aretatakse ja kasvatatakse. Inimsekkumise tulemusena on sellest taimest aretatud rohkem kui 500 hübriidi.

Eriti hea näide Camellia sinensise aretamisest on Indias, Himaalaja nõlvadel kasvav Darjeeling tee, mida kutsutakse oivalise lõhna ja hurmava maitse tõttu nii teede kuningannaks kui ka teede šampanjaks. Kadestamisväärsed hüüdnimed on Darjeeling välja teeninud tänu oma väga elegantsele, delikaatsele ja õrnale maitsele. Aga samuti tänu oma “väljanägemisele”, sest Darjeelingi tee jääb valmistades selge, kerge oranžika varjundiga ning  eriti tähtis, et ei jäta tassile mitte ühtegi pruunikat triipu ega laiku.  Loomulikult on  ka tee aroom kuningannalikult  peen. Kõik need omadused on tingitud suurepärasest ülipuhtast Himaalaja mäeõhustikust, kus Darjeelingi teed kasvatatakse.

Ka teekampaania.ee kõige populaarsem müügiartikkel on /pood/darjeeling-roheline-tee


Eelmine
Sööd ühe krediitkaardi nädalas, kui kasutad igapäevaselt tee valmistamiseks väikeseid teepakke
Järgmine
Koroonaviirus. Kas tee joomine aitab?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: